تاثیر انتخاب پارکت لمینت مناسب در دکوراسیون داخلی

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی منزل یا حتی محل کار انتخاب پارکت لمینت مناسب می باشد . در این زمینه طراح داخلی باید شناخت کاملی نسبت به انواع کف پوش ها داشته باشد .پارکت لمینت با داشتن سطحی مقاوم و با دوام و همچینن ظاهری زیبا یکی از کف پوش هایی است که غیر قابل رقابت می باشد و همچنین پارکت لمینت دارای نظافت بسیار آسانی می باشد.

پارکت لمینت :

 یکی از جدیدترین و بروز ترین کفپوش هایی که امروزه در بازار وجود دارند پارکت لمینت می باشد که در واقع  بقیه محصولات قابلیت رقابت با پارکت لمینت را ندارند.شاید برای خیلی از ما انتخاب کفپوش مناسب کار سختی باشد و ندانیم که باید پارکت لمینت انتخاب کنیم یا سرامیک و سنگ.

در این مطلب می خواهیم تفاوت های بین سنگ و سرامیک  با پارکت لمینت را برایتان شرح دهیم تا بتوانید انتخاب آسان تری  برای دکوراسیون داخلی منزل خود داشته باشید:

 شاید در کف منزل خیلی از ما سنگ یا سرامیک استفاده شده باشد اما بهتر است این را بدانید که سنگ و سرامیک به دلیل سرمایی که تولید می کنند باعث می شود می شود فضای کل خانه سرد شود و این سرمای تولید شده به کف پای انسان نیز اثر می گذارد و باعث ایجاد پا درد و کمردرد می شود و این مورد یکی از معایب استفاده از سنگ و سرامیک نسبت به پارکت لمینت می باشد.

همه ما شاهد هستیم که در طول روز چند نفر همیشه بر اثر سر خوردن روی سنگ یا سرامیک یا دویدن کودکان بر روی سنگ باعث شکستگی دست و پا یا .. می شود و روزانه چند نفر بر اثر زمین خوردن بر روی سنگ به بیمارستان مراجعه می کنند. . در حالیکه اگر کف خانه از پارکت لمینت استفاده شود علاوه بر اینکه از سرمای کف خانه جلوگیری می کند در واقع استفاده از پارکت لمینت برای کف خانه به گرم شدن محیط هم کمک می کند و باعث پیشگیری از خیلی از بیماری های پا و کمر می شود.در واقع استفاده از پارکت لمینت به عنوان پوشش کف از نظر قیمت نیز تفاوت چندانی با سرامیک و موکت ندارد.

 اگر از نظر نظافت هم مقایسه ای بین موکت و سرامیک با پارکت لمینت انجام دهیم ، بر طبق آمار و اطلاعاتی که بدست آمده شستشوی موکت و تمیز کردن سرامیک بسیار سخت تر از پارکت لمینت می باشد. نظافت پارکت لمینت بسیار ساده می باشد و شما می توانید از جاروبرقی یا بخارشور حتی طی نم دار نیز برای تمیزی پارکت لمینت استفاده کنید.

تا اینجای مطلب مقایسه ای که بین پارکت لمینت و سرامیک و سنگ و موکت انجام شد، در واقع هم از نظر قیمت و هم از نظر نظافت و استحکام ، پارکت لمینت بسیار به صرفه تر از سرامیک و سنگ و … می باشد. از دیگر مزایای انتخاب پارکت لمینت نسبت به سرامیک و سنگ این هست که پارکت لمینت به دلیل مقاومت بالایی که دارد بسیار سخت تر  و محکم تر از سرامیک می باشد و رطوبت خیلی کمتری دارد و در ضمن به دلیل عایقی که در پارکت لمینت می باشد، از سر و صدا جلوگیری می کند و در واقع با گرمایی که تولید می کند بخصوص در فصل زمستان از ورود سرما به بدن جلوگیری می کند و همچنین باعث جلوگیری از زمین خوردن کودکان نیز می شود.

پارکت لمینت به دلیل سبک بودن و نصب بسیار ساده ای که دارد بسیار راحت تر از سرامیک و سنگ است.  شما به راحتی در کوتاهترین زمان ممکن می توانید پارکت لمینت را نصب کنید و در زمان صرفه جویی کنید . همچنین بعضی از برندهای پارکت لمینت مثلا پارکت لمینت باراباس این ویژگی را دارند که خود پارکت لمینت دارای فوم سایلنت می باشد و بصورت کلیکی در کوتاهترین زمان ممکن در کف خانه نصب می شود. همچنین به همین راحتی می توانید پارکت لمینت باراباس را به مکان دیگری انتقال دهید و در واقع ویژگی مهم پارکت لمینت باراباس در همین سادگی نصب و سادگی جمع آوری می باشد که در واقع پارکت لمینت باراباس احتیاجی به چسب ندارد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>